Aston Martin pracuje na novém motocyklu

Novinky

Aston Martin je a byl vždy především automobilovým výrobcem. Ovšem sem tam si odskočí i k projektům, které z toho odvětví zcela vybočují. Stejně jako nyní, kdy dvoustopé vozy vyměnil za jednostopý.

Motocykl Aston Martin

Zatímco se všichni těší na novinku DBX, což bude první SUV automobilky, Aston chystá i další zajímavost. Společnost navázala spolupráci s britskou legendou Brough Superior, se kterou spolupracuje na vývoji zbrusu nového motocyklu, jehož náčrt již představil.

Projekt má okolo sebe zatím velké množství otazníků, i když obě strany říkají, že motorka bude kombinací jedinečného designu i velkého výkonu. Důvodem proč se obě společnosti rozhodli vytvořit právě motocykl je fakt, že generální ředitel automobilky Marek Reichman a výkonný ředitel Brough Superior, jsou velkými fandy do motocyků a projekt je pro oba splněným snem.

Společnosti zároveň prozradily, že motocykl bude stát na inženýrských inovativních řešení a najdeme v něm nejlepší dostupné materiály. Co přesně tím myslí si budeme moci prohlédnout již 5. listopadu na výstavě EICMA, kde se motocykl poprvé ukáže i s okřídleným logem Astonu na přídi.

„Možnosti této spolupráce nám dávají šanci přivést na svět jedinečný stroj, který ukáže spojení krásy a moderní techniky v jeden emotivní celek,“ vysvětluje Reichman. Zajímavé je, že motocykl byl navržen již v roce 2008, ovšem Aston pro něj sáhl do šuplíku až o 11 let později.

Technické ani další detaily prozatím neznáme, stejně jako cenu. Nebude však překvapením, pokud se bude jednat o nejdostupnější model v nabídce Astonu.