Audi poodhalila další elektrický koncept e-tron

Novinky

Německá automobilka v poslední době výrazně šlape do elektromobilů a nedávno lehce poodhalila další ze své kolekce.

Kdo se to ukrývá tam vzadu?

Tajemný koncept se objevil na snímku, na kterém byly zobrazeny další modely prezentující elektrifikaci značky. V přední části je produkční model Audi e-tron, a na pozadí jsou další elektrické koncepty jako Q4 e-tron či e-tron GT.

Zahalená novinka se krčí až úplně vzadu a ukazuje pouze malý kousek ze svého předního nárazníku. Který by mohl být určitou ukázkou změny přístupu automobilky k maskám svých vozů. Ty by měly dostávat výraznou masku chladiče a tvořit pevný panel po obou stranách masky obklopený ostrými hranami s menšími přívody vzduchu pro chlazení elektrických komponent pod kapotou automobilu.

Nový model by se měl svými rozměry přiblížit modelu A7 Sportback. Ve vyšší podlaze jsou uloženy baterie, a proto byla navýšena i linie střechy. Základem vozu je platforma PPE, jejíž vývoj má na starosti nejen Audi, ale také automobilky Porsche, která se taktéž ve velkém nechává unést vlnou elektromobility.

Díky informacím od vysoce postaveného zdroje v Audi mělo být potvrzeno, že design vozu stále není kompletní, a proto automobilky prozatím odhalila jen příď vozu. Platforma PPE by měla doplňovat platformu J1, na které momentálně stojí modely jako Porsche Taycan nebo Audi e-tron GT. J1 je však platforma vyvinutá pro účely vysokého výkonu. PPE by díky své nízké hmotnosti měla zase nabízet lepší variabilitu.

Do budoucna to znamená, že by se mohla stát základem pro celou řadu elektrických modelů od Audi. Umožňuje vytvářet vozy v nejrůznějších karosářských úpravách, a to včetně prémiových sedaný a velkých elektrickýh SUV.