Chtěli byste sázet stromy? Stačí si koupit dálniční známku

Doporučujeme

Odlesňování patří mezi největší problémy této planety a zatímco svět přichází o své plíce, na druhou stranu je mnoho lidí, kteří se snaží lesy budovat. Nejde jen o produkci kyslíku, lesy pomáhají pohlcovat CO2, vytváří zdravé klima a poskytují útočiště mnoha zvířatům. Stále více lidí se snaží podpořit sázení stromů. Z celého světa můžeme slyšet úžasné zprávy, že se v jediný den podařilo vysadit až miliony stromů. Možná, že i vy byste chtěli přidat ruce k dílu a podpořit výsadbu stromů. Vaše pomoc může být jednodušší, než vypadá, stačí si koupit elektronickou dálniční známku na CZdalnice.cz.

Jak může dálniční známka podpořit sázení stromů?

CZdalnice.cz je projekt, který využívá přeprodej dálničních známek z oficiálního portálu edalnice.cz. Jedná se o elektronické dálniční známky, které se nikam nelepí, stačí je koupit a následně sledovat jejich platnost. Rozdíl je v ceně, na portálu CZdalnice.cz zaplatíte k dálniční známce manipulační projekt, který bude využit k sázení lesů. Veškeré vybrané prostředky jsou pečlivě evidovány a portál informuje o počtu vysazených stromů. Dokonce má profil na mezinárodní platformě trilliontreecampaign.org, kde si může kdokoliv snadno ověřit, kolik stromů bylo zasazeno. Dálniční známku si můžete pořídit na 1 rok, na 30 dní nebo na 10 dní. Není platná okamžitě, po zaplacení vyčkejte na potvrzovací email. Platnost dálniční známky si můžete ověřit na webech CZdalnice.cz, ale i na webu edalnice.cz.

Kompenzujte uhlíkovou stopu svého vozu

Automobily jsou největším zdrojem CO2, jde o skleníkový plyn, který výrazně urychluje oteplování planety a vede k prudkým změnám klimatu, které už zažíváme. Podporou výsady stromů můžete kompenzovat emise CO2, které váš vůz produkuje. Tento projekt nadchl už stovky řidičů a jejich počet se neustále zvyšuje. Staňte se součástí tohoto projektu a přispějte nákupem dálniční známky také. Můžete přispět i bez nákupu dálniční známky a to skrze odkaz na webu. Sázení stromů má smysl a čím více lidí ho bude podporovat, tím lepší budoucnost můžeme společně vybudovat.