Cres je místo pro klidnou dovolenou

Doporučujeme

Vzhledem k tomu, že tento chorvatský ostrov nepatří mezi klasické dovolenkové destinace, ne každý ví o jeho krásách.

Díky své poloze a také relativní blízkosti je ideálním cílem pro dovolena chorvatsko, především pak pro ty, kdo chtějí poznávat nová místa.

Ostrov se nachází v severozápadní části Kvarnerských ostrovů a patří mez největší chorvatské ostrovy.

Na ostrov se dostanete trajektem z pevniny nebo z ostrova Krk. Vyhledávají jej především ti, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou, daleko od přelidněných míst a kteří netouží po ruchu přímořských letovisek a hluku zábavních center.

Ostrov svým návštěvníkům nabízí panensky čistou přírodu, poloprázdné čisté pláže, celou řadu vodních sportů a celou řadu zajímavých míst. Je to místo ideální i pro rodiny s malými dětmi, neboť kromě klidu jsou zde i příjemné oblázkové pláže.

Kam se na ostrově vydat?

Hlavním střediskem je stejnojmenné město Cres. Nejvíce obydlených míst se nachází v západaní části ostrova, kde je také snadné najít ubytování chorvatsko. Širokou nabídku naleznete na webovém portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Velmi atraktivní je osada Lubenica, která je umístěna nad nádhernou pláží.

Na výlet se můžete vydat k Vranskému jezeru, které je přísně chráněné a svojí vodou zásobuje celý ostrov, do ornitologické rezervace, do miniaturního městečka Osor a další možností je návštěva sousedního ostrova Lošinj. Návštěvníky láká také nádherná a téměř nedotčená příroda. Ostrov Cres však také nabízí skvělé podmínky pro některé vodní sporty a oblíbili si jej také milovníci potápění.

Na své si přijdou i gurmáni, neboť místní restaurace a hospůdky nabízejí skvělé jehněčí, které se peče pod železným poklopem ve žhavém popelu či na rožni. Velmi oblíbenou pochoutkou je i ovčí sýr a pochutnat si můžete také na rybách a mořských plodech.