Elektrické SUV na způsob Mustangu opět prozradilo více informací

Novinky

Možná jste již zaznamenali, že Ford v současné době připravuje nové elektrické SUV, které mělo najít inspiraci u samotného legendárního Mustangu. Tato inspirace navíc nespočívá pouze v designu vozu, ale také v jeho charakteru, což znamená jen jediné. Bude se nejspíše jednat o skutečně jedinečný vůz.

Poodhalená novinka

O novince se mluví již delší dobu a na internetu se začínají objevovat spekulace o samotých parametrech automobilu. Ty však nyní představila sama automobilka, která je ukryla do tiskové zprávy o budoucnosti nabíjení elektromobilů Ford. V té Ford prozradil, že Mustangem inspirované SUV nabídne čistě elektrický dojezd až 600 kilometrů dle WLTP. Tisková zprava navíc hovoří o konfiguraci se standardním, i prodlouženým dojezdem.

Tím se potvrzují již dříve vyřčené spekulace, podle kterých by mělo být nové SUV nabízeno hned v několika různých variantách, které se nedotknou jen velikosti baterie, ale také samotného pohonu. Vrcholová varianta vozu bude nabízet hned dva elektromotory, které budou pohánět všechna kola. Zájemci o slabší provedení by mohli získat vůz se slabší baterií a pohonem pouze zadních kol.

Při nabíjení svého Fordu budou jeho majitelé moci využívat Ford Mobile Charger. Jedná se o nabíječku, kterou lze připojit do zásuvek s napětím 120 i 240 voltů. Při slabší zásuvce se bude dojezd navyšovat zhruba o 4,8 km za hodinu, u výkonnějších pak 35 km/h.

Ford by měl majitelům nových elektromobilů nabídnout i přístup k Ford Pass Charging network, ve které je sdruženo několik významných provozovatelů veřejných nabíjecích stanic. To platí jak pro evropské, tak i americké zákazníky. V Evropě bychom měli být schopni využívat i podpory IONITY nabíjecích stanic. U nich by se mělo připravované SUV, které bude mít svou premiéru již 17. listopadu, dobíjet výkonem až 150 kW. Za každých 10 minut u nabíječky IONY tak řidič dostane dávku energie na přibližně 93 kilometrů dlouhou jízdu.