Jaguar ukázal elektrický supersport, ve kterém se sice svezete, ale ne tak docela

Novinky

Jaguar Gran Turismo je jméno futuristické novinky od anglické automobilky s obrovským výkonem, do kterého se může posadit v podstatě každý, ale vlastně nikdo.

Virtuální potěšení

Jaguar koketuje s myšlenkou vytvořit hypersport, který by měl nahradit dokonce i klasický F-Type. Ještě než ale začne takový vůz navrhovat, designéři si tuto práci vyzkoušeli na návrhu, ve kterém není možné fyzicky se projet, ale lze tak učinit jen virtuálně.

Jaguar se totiž přidal k automobilkám, které navrhnuly speciálně model určený výdhradně pro potřeby hry Gran Turismo, dostupné pro PS4, nový vůz bude možné do hry stáhnout koncem listopadu.

Návrh vozu na čistě virtuální úrovni umožnil inženýrům popustit uzdo své fantazii a navrhnout od základu nový automobil. Inspirovali se přitom závodními Jaguary historie, konkrétně futuristickým design s dlouhou kapotou našel inspiraci v inkonických speciálech C-Type a D-Type, technika má pak vycházet z elektrického monopostu I-Type 4 pro Formuli E a závodního I-Pace eTrophy.

Hráči budou mít ve hře k dispozici vůz o výkonu 750 kW, který dokáže zrychlit z 0-100 km/h za méně než dvě sekundy, a jet rychlostí přes 320 km/h. Základem virtuálního speciálu má být moderní konstrukce, která používá lehký a zároveň tuhý monokok z karbonových vláken a hliníkových slitin. Díky tomu váží speciál navzdory elektrickému pohonu pouhých 1 400 kg.

Navržený vůz je sice elektrický, ovšem jeho zvukový projev tomu neodpovídá. Autoři jej totiž přiblížili projevu klasického D-Type z roku 1957. Interiér zase nabídne moderní technologie jako například hologram.