Jak si zajistit přepravu zásilky bez poškození? Důležité je nejen kvalitní zabalení

Doporučujeme

Chystáte-li se na poslání zásilky do zahraničí, pak byste měli věnovat zvýšenou pozornost jejímu zabalení. Je třeba totiž počítat, že při přepravě zásilky dochází k její manipulaci. Díky kvalitnímu zabalení totiž předejde jakémukoliv poškození. A jak by měla kvalitně zabalená zásilka vypadat? To zjistíte v tomto článku.

Jak na kvalitní zabalení?

U přepravy zásilek platí obecné pravidlo, že se nevyplatí šetřit na obalovém materiálu. Jelikož kvalitní zabalení sníží možnost poškození zásilky. Mezi nejčastěji využívaný obal pro přepravu zásilek je zejména kartonová krabice. Krabice totiž umožňuje snadnou manipulaci a zajišťuje dostatečnou ochranu před poškozením. Důležité je však myslet na to, aby byla krabice dostatečně pevná. Při posílání těžkých a nadrozměrných zásilek pak může přicházet v úvahu například europaleta či gitterbox.

Důležitá je i výplň balíku

Při balení zásilky je důležité také myslet na výplň. Obsah balíku by se totiž neměl vůbec hýbat. Prázdná místa se proto doporučuje vyplnit kartonem, papírem či bublinkovou folií. Zvolit lze však i jiný materiál. Při výběru výplně je pouze třeba myslet na to, aby byla výplň lehká a příliš nezvýšila hmotnost zásilky. Netřeba totiž dodávat, že přeprava zásilek s vyšší hmotností je u většiny přepravních společností dražší.

Při balení myslete i na to, že se může nalepený štítek ze zásilky odlepit. Proto je vhodné místo doručení napsat i přímo na balík. Budete mít tak větší jistotu, že se zásilka při přepravě neztratí.

Vyberte si kvalitní přepravní společnost

Nakonec je důležitá také volba vhodné přepravní společnosti, jelikož i tento faktor může hrát důležitou roli v rámci bezpečné a spolehlivé přepravy zásilek. Každá přepravní společnost totiž pro přepravu zásilek využívá různé způsoby. Chcete-li si ušetřit starosti s hledáním vhodného přepravce, pak se neváhejte obrátit na společnost Emons, která se věnuje přepravě běžných i nadrozměrných zásilek již několik desítek let. Navíc u této společnosti získáte vlastního poradce, který s vámi bude komunikovat a řešit vše potřebné, takže vždy budete vědět, na koho se máte obrátit.