Jste introvert? Tato práce může být vhodnou volbou právě pro vás

Doporučujeme

Pokud patříte mezi introverty, může být pro vás hledání vhodné práce trochu oříškem. Šikovným pomocníkem jsou v tomto případě inzeráty nebo pracovní portály. Mezi ty patří cz.jobimi.com. Naleznete zde nabídky volných pracovních pozic. Hledat můžete podle krajů nebo podle oborů lidské činnosti. Portál je přehledný a velmi rychle a snadno se na něm zorientujete.

Jaká práce je ideální volbou pro introverty?

Existuje několik zaměstnání, která umožňují pracovat samostatně nebo v prostředí s minimálním množstvím kontaktů. Taková práce Ostrava vyžaduje seznámení s pracovními postupy, které musíte dodržovat a s kontakty, které vám budou práci zadávat a kterým se budete zodpovídat. Mezi povolání s minimem kontaktů patří účetní, archivář, editor, správce sociálních sítí a webu nebo třeba copywriter.

Účetní má za úkol zajistit správnost finančních výkazů jednotlivcům nebo společnostem v souladu s předpisy. Většina zaměstnavatelů vyžaduje vyšší odborné vzdělání v oblasti účetnictví. Také je potřeba sledovat aktuální novinky a změny v tomto oboru.

  • Práce v archivu

Archiváři třídí, uchovávají a katalogizují trvalé záznamy. Mohou být zaměstnáni v knihovnách, muzeích nebo v archivech jednotlivých společností. Také města a obce mají svoje vlastní archivy. Vzhledem k tomu, že archivář pracuje se svěřenými dokumenty a počítačem, do kontaktu s osobami se dostává minimálně.

  • Copywriter

Ideální volba pro silné introverty, kteří netouží po žádném kontaktu s okolím. Copywriter může pracovat z domova. Zadání může dostávat v e-mailu a e-mailem odevzdává vypracované texty.

  • Editor

Může se jednat o editora textů nebo videí. Pro svoji práci používá software. Jedná-li se o editora filmů nebo videa, je potřeba, aby komunikoval s režisérem, případně jeho asistentem.

Pokud hledáte práci, kde je minimální kontakt s ostatními spolupracovníky, zdůrazněte svoje přednosti a důvody, proč tuto práci hledáte.