Kdo jako první představí skutečně dostupný elektromobil?

Novinky

Některé automobilky o svých elektromobilech již prohlašují, že se jedná o vozy, které jsou cenově dostupné. Při pohledu na cenovku však člověk takový pocit úplně nezíská. Skutečně první elektromobil za lidovou cenu by ale již brzy mohla nabídnout Tata Motors.

Bude to Tata?

Lidový elektromobil pro všechny momentálně vzniká v dílnách Tata Motors. Model Tata Nexon bude posazen na nové platformě Ziptron, slibuje dojezd až 300 kilometrů, rychlé nabíjení a osmiletou záruku na technologie, což se týká i samotných baterií.

Tím nejatraktivnějším na tomto voze však bude jeho cenovka. O té automobilka tvrdí, že by se měla pohybovat mezi 500 až 560 tisíci korun. Absolutní základ by se pak měl vejít i do půl milionu korun.

Řeč přitom není o žádném malém městském přibližovátku. Rozměry jsou zatím tajemstvím, ale z videa je patrné, že Nexon má velmi blízko k malým městským crossoverům. Neznámou prozatím zůstává i jeho vzhled, automobil se totiž na prozatím zveřejněných snímcích ukazuje pouze s vrstvou maskování.

„V souvislosti s přípravou nového elektromobilu jsme připravili i rozsáhlou kampaň, v rámci které náš testovací prototyp pojede náročnou cestu těmi nejtvrdšími indickými podmínkami, kde se musí vypořádat s nedostatečnou infrastrukturou i extrémními povětrnostními podmínkami,“ uvádí společnost ve svém oficiálním prohlášení.

Potenciální zájemci o vůz by neměli čekat vůbec dlouho. Elektromobil se totiž u prvních majitelů objeví již v prvním čtvrtletí příštího roku.