Nissan a jeho koncept IMK, který vrací přední lavici

Novinky

Na tokijském autosalonu je skutečně celá řada zajímavých počinů. Mezi ně patří i vozy od Nissanu, který zde mimo jiné představil koncept městského elektromobilu Nissan IMK.

Nissan vrací lavici

Koncept z dílny tohoto japonského výrobce je vizí kompaktního automobilu perfektně zvládajícího městské ulice, který by měl i přes své poměrně skromné rozměry nabídnout dostatečný vnitřní prostor pro celou posádku.

Design vozu je součástí nového designového směru, kterým se Nissan vydává. Ten chce přinést budoucí vizi podoby městských kompaktních vozidel, kterým nebudou chybět veškeré futuristické a oku lahodící prvky. Mezi nimi například podsvícená přední maska, minimální převisy a zadní světla tvořená řadami LED, které sahají až do karoserie i zadního skla automobilu.

Velkou zajímavostí tohoto vozu je jeho interiér. Ten nabídne například dřevěné obložení, tkané čalounění a doplňky z leštěného kovu. Celá střecha by měla být kompletně prosklená. Velice zajímavým detailem je také přední lavice, kterou dnes v osobních vozech jen tak nenajdeme, ovšem rovné podlahy elektromobilů jí opět otevírají dveře.

Mimo tento velice zajímavý model Nissan v Tokiu představil také dalších třináct modelů. Mezi nimi je například nová generace velice oblíbeného modelu Leaf+ či zbrusu nová verze legendárního sportovně laděného sedanu Nissan Skyline.