Nováček českých silnic potěší letité fanoušky značky Škoda

Auta Zajímavosti

V tuzemsku se zatím prodává jen krátce, ale popularita rapidně narůstá – a není divu, protože jde v poměru ceny a kvality o opravdu zajímavý model. Osobní vozy potřebujeme každý den, a kdo žije bez auta, jako by snad ani nebyl! Navíc, světové i tuzemské automobilky přicházejí s novými a novými modely, jedním z nich je třeba Škoda Scala, se kterou si užijete za volantem zajímavé chvilky. Už jen proto, že ve standardní výbavě nechybí elektrická zpětná zrcátka s vyhříváním, automatické zapnutí potkávacích světel nebo robustní šestnáctipalcová ocelová kola…

Nižší střední třída se představuje v plné parádě

Poprvé se celému světu představila na autosalonu v Izraeli a v roce 2009 se ukázala i na českých silnicích. Zrychlení z nuly na stovku během necelých deseti vteřin, nejvyšší možná rychlost na hranici 200 kilometrů v hodině. Průměrná spotřeba pět litrů na sto najetých kilometrů. To jsou základní čísla, která zajímají snad každého řidiče, a nová Škoda Scala jimi nepochybně zalichotí.

Základní objem zavazadlového prostoru činí 467 litrů, což je pro podobnou kategorii vozů spíše průměr. Čím ještě je zajímavá Scala, model, který na českých silnicích prorazil v letošní roce a chystá se i na zahraniční trhy?

Ocenění na sebe nenechala dlouho čekat…

V prestižním německém časopise Auto Bild předčila Scala i modely značek Ford nebo Volkswagen, což je rozhodně skvělá vizitka. Pokud ale dáváte přednost klasickým crossoverům, podívejte se spíše na model Škoda Kamiq. Jde také o novinku, která byla poprvé odhalena v Číně – ale varianta pro evropský prodej nabídne poněkud jiné parametry.

Zavazadlový prostor lze rozšířit až na 1 395 litrů, designér Oliver Stefani odvedl zajímavou práci – interiér uspokojí i opravdu náročné. Bohatá historie značky Škoda tak může pokračovat…