Škoda Karoq byla pro české prostředí převratnou novinkou

Auta Novinky

Po právu tomuto modelu patřil jeden velký primát. Karoq se totiž stal tuzemským Autem roku 2018. Rád se podívá i mimo úzké městské ulice a vyrazí do otevřeného terénu. Díky tlačítku Off-Road řidiče nenechá v úzkých ani tehdy, když jej čeká například průměrná lesní cesta.

Zavazadlový prostor činí 521 litrů, při sklopených zadních sedadlech se pak dostáváme na 1 810 litrů. Ruku na srdce, obě čísla jsou velmi zajímavá i pro rodiny s dětmi, že? Karoq si poradí i s těžkým závěsem, vše díky pohonu 4×4. A jako bonus na vás čeká i digitální přístrojová deska, která je mezi Škodovkami premiérou.

Hlídání jízdního pruhu pro větší bezpečnost

Konstruktéři myslí na vše a samozřejmostí jsou i vysoké nároky na bezpečný provoz na tuzemských komunikacích. Škoda Karoq bude ostražitá i v blízkosti přechodu pro chodce a asistent rozjezdu do kopce pomůže i ve složitých situacích za volantem. Ve standardní výbavě nechybí sedm airbagů, ale také Front Assist, jenž zabrzdí, pokud snad hrozí kontakt s chodcem nebo člověkem jedoucím na bicyklu. Zabrání tedy nehodám plynoucím z nepozornosti.

O bezpečnost se stará i automatické odblokování dveří při nárazu, což je funkce, která může v nepříjemných situacích řidiči hodně pomoci. Ve výbavě Ambition pak nechybí tempomat s omezovačem rychlosti, ani praktický držák na brýle nebo zadní parkovací senzory. Nejen v podzimních měsících pak určitě řidič ocení i dešťový senzor.

Karoq se nachází v příznivé cenové hladině

Necelých 531 tisíc korun v základní verzi, takový je Škoda Karoq ceník. Nechybí samozřejmě velmi pestré příslušenství, skrze nějž si můžete zcela přetvořit vozidlo k obrazu svému. A odkud vlastně tento název pochází? Vznikl na ostrově Kodiak na jihu Aljašky a souvisí úzce se Škodovkou. Jde totiž o propojení dvou výrazů, konkrétně pro auto a šíp. Když se podíváte na logo automobilky, hned budete vědět.