Vybavte svůj kokpit tak, abyste se v něm cítili naprosto dokonale

Doporučujeme

Ačkoliv záleží na celé motorce, tak jsou mnohé součásti více i méně důležité než ty další. Typickým příkladem může být právě kokpit motorky, který dokáže do značné míry pozitivně i negativně ovlivnit náš dojem z jízdy.

Zde je opravdu specifické to, že každý vnímá různé kokpity jinak. Někomu vadí širší rozvor řídítek, jiný zase má rád drsnější vzor gripu. To že vám tak kokpit nesedne neznamená, že je motorka špatná. Proto se nebojte investovat do toho, aby vždy kokpit vypadal přesně podle vašich představ.

Řídítka jsou naprostý základ

Ačkoliv to může někomu přijít skoro až jako směšné, tak řídítka dokáží být opravdu velkým oříškem. Na trhu dneska máme opravdu velké množství produktů, takže se řídítka a příslušenství stávají dost rozsáhlým pojmem.

V případě řídítek nám jde především o jejich délku, protože podle toho se bude odvíjet ovladatelnost a postavení jezdce. Mimo toho ale může tyto vlastnosti ovlivnit dost také tvar řídítek, zdali jsou rovná, nebo mají některý z možných druhů zakřivení. Vzdálenost představce je poté další věc, která ovlivní pozici jezdce na motorce.

Vyberte si takový úchop, který vám dokonale sedí

Gripy do značné míry ovlivňují především sílu úchopu a manipulace ve ztížených podmínkách. Měly by nám tak být velkou oporou především v moment, kdy jedeme obtížnějším terénem, nebo zcela naopak jedeme po hladké a mokré ploše. Hlavní výhodou je, že rukojeti a gripy jsou velice levnou záležitostí, tak nebude finančně náročným ani různé zkoušení a časté výměny podle toho, co vám zrovna podle podmínek nebo časové doby sedne nejvíce.

Na vyvážení rozhodně záleží

V mnoha případech se vyplatí myslet i na pokročilé vlastnosti kokpitu, které bychom třeba v první moment nemuseli úplně poznat, ale v nouzi nebo obtížných podmínkách nám pomohou motorku dokonale zvládat. Typickým příkladem takových doplňků mohou být závažíčka do řídítek. Ačkoliv může být motorka dokonalým strojem, tak lze jednoduše dosáhnout toho, že budou řídítka v nerovnováze. To pozná především pokročilejší jezdec, který si na podobné věci většinou také potrpí, a proto závažíčka používá již automaticky.