Aston Martin DBS Zagato je tu!

Novinky

Studio Zagato představilo nový model vycházející z modelu DBS Superleggera. Celkem vznikne pouze 19 kusů tohoto vozu.

Zagato slaví a Aston ví, jaký dárek připravit

Automobilka Aston Martin a italské studio Zagato spolupracují již pěknou řádku let a za tu dobu vzniklo hned několik skutečných unikátů. Letos italská společnost slaví 100 let své existence a jeho anglický partner se rozhodl toto jubileum oslavit skutečně velkolepě. Zahájil totiž práce na projektu DBZ Centenary, v rámci kterého vznikne 19 exemplářů slavného DB4 GT Zagato a spolu s ním i 19 kusů novinky DBS GT Zagato.

Novinku Aston představil na speciální akci na Rode Islandu. Jedná se o automobil, který má svůj základ v DBS Superleggera, jehož design byl kompletně přepracován, a to i ve spolupráci se stylistickým centrem Aston Martinu a italským studiem Zagato.

„Vzali už tak báječné DBS Superleggera a přetvořili jej na něco, co si zachovává identitu Aston Martinu, a přesto se vyjadřuje jako Zagato. Je to moderní projev nadčasové ikony,“ říká o práci Zagata hlavní kreativní ředitel Aston Martinu Marek Reichman.

Změny jsou vidět hned na první pohled. Maska je mnohem větší a zasahuje do stran i nárazníku. Střecha má zase typický tvar dvojité bubliny, jak je pro Zagato charakteristické a nechybí ani výrazný difusor.

Uvnitř vozu najdeme speciálně konfigurované karbonové a ocelové prvky vytvořené 3D tiskem, jejich výroba trvá 100 hodin. Uvnitř i zvenku se mohou objevit například zlaté prvky a vlastně celý design půjde nakonfigurovat vysoce individuálně.

Celkem by mělo vzniknout jen 19 kusů, přičemž dvojici vozidel DB4 GT Zagato a DBS GT Zagato, půjde koupit jen dohromady. Automobil má vysokou sběratelskou hodnotu, kvůli které se jeho cena vyšroubovala skutečně vysoko. Celkem vozy vycházejí na šest milionů liber, tedy přibližně 173 milionů korun, bez daně.