Jedinečná sbírka automobilů patřících Paulu Walkerovi jde do aukce

Novinky

Paul Walker je znám především jako filmový herec a také milovník automobilů a to jak na filmovém plátně, tak i ve skutečnosti. To mimo jiné dokládá i jeho unikátní sbírka automobilů, které jde nyní do aukce.

Unikátní sbírka jedinečného muže

Slavný herec bohužel zemřel v roce 2015, kdy jeho automobil narazil do stromu. V ten moment se pro jeho rodinu spustila řada problémů, týkajících se i jeho unikátní sbírky vozidel. Nejdříve se rodina nemohla dostat ke 30 modelům, které byly ukryty správcem, nyní však přicházejí informace, že 21 vozů z této sbírky jde do prodeje.

Aukce, ve které budou vozy nabízeny, bude pořádána aukční síní Barrett-Jackson v lednu 2020 a bude se jednat o skutečně velkou podívanou. Sbírka je totiž paletou různorodých vozidel i motocyklů. Na své si přijdou jak milovníci BMW, amerických klasic, tak i pick-upů a japonských sportovních vozů.

Co se BMW týče, tak automobilka je ve sbírce zastoupena hned několika vozy, ovšem za zmínku rozhodně stojí BMW M3 generace E30 z roku 1988 a z roku 1991. Dále je zde BMW M3 generace E36 Lightweight, kterých mělo vzniknout jen 115.

Americké klasiky jsou zde zastupuje například Chevrolet Nova Wagon 1963, Chevrolet Chevelle Wagon 1964 či Chevrolet II Nova z roku 1967. Z novějších tradičních vozů brázdících americké silnice je to rozhodně zastoupení Fordem Bronco  či Fordem F250, GMC Sierrou 1500 či Fordem Mustang Boss 302S. Z motocyklů ztělesňujících Ameriku tu najdeme například Harley-Davidson RS.

Nejznámější Walkerova filmová role byla neodmyslitelně spjata se sportovními vozy japonských výrobců a ty nechybí ani ve sbírce. Konkrétně se jedná o model Nissan Skyline GTR R32, se kterým tak rád jezdil v Rychle a zběsile a nechybí ani model Nissan 370Z.