Jak nejlépe zaparkovat u letiště v Praze?

Doporučujeme

Praha je velké a krásné město, které disponuje největším českým letištěm nesoucím název Letiště Václava Havla Praha. Někteří si ho možná pamatují pod starším názvem Ruzyně. Každý rok přepraví přes 3 miliony cestujících a možná, že už jste ho použili také. Chystáte se z něj letět? Ať už letíte na dovolenou, za prací nebo třeba za příbuznými, měli byste myslet na to, jak se na toto letiště dopravit.

S parkováním už nebude problém

Možná už jste zkoušeli někoho přemluvit, aby vás na letiště odvezl. Další možností je také taxi služba. Zajisté je však nejpohodlnější volbou vlastní automobil. S ním je doprava na letiště snadná, ale musíte vyřešit parkování na letišti v Praze. Zaparkovat sice můžete i na letišti, ale je velmi obsazené a ceny za parkování jsou vysoké. Nejen přímo na letišti jsou místa k parkování. Mnohem více parkovacích míst naleznete nedaleko letiště. Je zde větší množství parkovišť, která jsou oplocená, monitorovaná a váš vůz zde bude jako v trezoru. Bez parkovací karty s ním nikdo neodjede.

Jestliže chcete na takovém parkovišti zaparkovat, stačí použít online parkovací systém Parklot. Jeho použití je snadné. Přímo na webu parklot.cz najdete formulář, který vyplníte. Jako první zvolíte preferované letiště. Následně si zvolíte čas a datum příjezdu a odjezdu a potvrdíte hledání. Po chvilce se vám zobrazí všechna volná parkovací míst a u nich i celková cena za parkování. Vyberete si ze zobrazených míst a dané místo si zarezervujete. V den odletu se na parkoviště vydáte a vůz zde zaparkujete. Počká tu na vás do vašeho návratu a nikdo cizí s ním neodjede. Z parkoviště vás dostane na letiště pohodlný a klimatizovaný autobus. Pokud jste ještě tento portál nepoužili, budete z něj nadšení. Ušetří vám mnoho času a starostí. Konečně už si nemusíte lámat hlavu s tím, kde zaparkujete. Až se bude blížit termín odletu, nezapomeňte si své parkovací místo včas zarezervovat. Kromě letiště v Praze můžete tento portál využít i pro parkování u dalších mezinárodních letišť u nás i v zahraničí.