Jak převážet elektrokolo v zimě

Doporučujeme

Na dovolené často plánujeme trávit volný čas aktivně, včetně jízdy na kole. Proto se mnozí z vás rozhodnou vzít si je s sebou. Jak efektivně a bezpečně převážet elektrokolo v zimě?

Jak převážet elektrokolo v zimě

Milovníci cyklistiky, kteří jsou zároveň majiteli automobilů, obvykle dosáhnou bodu, kdy potřebují přepravit elektrokolo. Samozřejmě, že pak mnozí z nich prostě vozí kolo uvnitř auta. Je to prostě nejlevnější a – kromě šikovného balení uvnitř – negeneruje žádné další náklady. Obvykle však přijde chvíle, kdy tato metoda již nefunguje. Nejčastěji je to spojeno s rozšířením rodiny nebo zvýšením povědomí o bezpečnosti, které nosič kol předčí vození vašeho dvoukoláku v kufru a/nebo kabině. Navíc dát zablácené elektrokolo do auta a následně vysát a vyčistit čalounění může být také nepříjemné.

Na trhu existuje více řešení, jejichž společným jmenovatelem je název „nosič na elektrokolo“, ale každé z nich je založeno na jiném principu fungování. Řeč je o střešních nosičích, hákových nosičích a zavazadlových nosičích. Všechny mají řadu výhod, ale zároveň každý má své specifické nevýhody. Stejně jako převážení jízdního kola v kabině auta, i toto – ačkoliv není bez závad – může být (s několika bezpečnostními pravidly) jedním z nejlepších způsobů. Co se týče přepravy elektrokola, hodně záleží na individuálním případu každého uživatele. Při určování způsobu přepravy elektrokola je třeba vzít v úvahu několik klíčových úvah:

  • Typ vašeho vozidla a možnosti
  • Typy a omezení nosičů kol
  • Tvar rámu
  • Velikost pneumatiky
  • Váha kola

V případě, že převážíte elektrokolo, je potřeba vyjmout baterii. Snížíte tím hmotnost kola na nosiči a zároveň baterii ochráníte před nepřízní počasí. Rovněž pro převážení elektrokola ve sněhu můžete využít nosič kol na tažné zařízení, ale je potřeba kolo dobře zabalit, může dojít k poškození brzd či jiných dílů. Rovněž je vhodné pořídit si kryty řídítek. Podívejte se na značku https://www.filsonstore.cz, která dodává nosiče a další příslušenství.

Podobně jsou některé obytné vozy a dodávky dostatečně velké, aby se do nich vešlo vaše elektrokolo. To snižuje riziko krádeže a poškození počasím během přepravy, i když buďte opatrní na skladování baterie.

Zvolte správný nosič

Elektrokolo je zpravidla těžší než klasické kolo, proto je potřeba zvolit správný nosič. Sáhnout můžet například po italské značce Menabo, dále po značkách Hakr nebo můžete zvolit Filson Praha.