Nechte sepsání ročního hlášení za odpady 2021 na odbornících

Doporučujeme

Živnostníci, firmy a obce – ti všichni jsou ze zákona povinní vést evidenci o odpadech a podávat roční hlášení za odpady každý následující rok. Některé subjekty zaměstnají dalšího pracovníka, který má celou agendu na starosti, jiné si najímají firmu, které se postará o odvoz, likvidaci odpadu, ale také povede evidenci a sepíše roční hlášení za odpady 2021 v souladu se zákonem 541/2020 Sb., včetně změn, které je nutné bedlivě sledovat. Letošní rok přinesl hned dvě.

Roční hlášení za odpady za vás nejlépe sepíší odborníci

Rocnihlaseni.cz je web, kde si rychle a snadno zajistíte sepsání hlášení za odpady. Web nabízí rozlišení pro živnostníky, obce či podnikatele. Všechny tyto subjekty jsou povinné vést evidenci o odpadech a každý následný rok podávat hlášení za odpady. Počínaje 1. lednem, hlášení je v současnosti možné podávat až do 28. února. V minulosti to bylo pouze do 15. února.

Další změnou, která v novele o odpadech proběhla, je hmotnost odpadu, kdy je nutné hlášení sepsat. Poku má firma, všechny její provozovny, odpad více než 600 kg musí roční hlášení za odpady zpracovat a poslat do ISPOP. Dříve byl váhový limit 100 kg. Ačkoli se možná vyhnete každoročnímu podávání hlášení za odpady, evidence odpadů je pro vás povinná i nadále.

Způsob podávání ročního hlášení za odpady se nemění, zůstává stejný jako v minulých letech.

Využijte jednoduchý poptávkový formulář a budete mít vše bez starostí

Při vyplnění poptávkového formuláře nahrajete potřebné dokumenty, po zaplacení je do 10 dnů vaše hlášení za odpady zpracované a nejpozději do 28. února odeslané do ISPOP a do vašeho e-mailu, kde si můžete vše zkontrolovat. Roční hlášení za odpady misíte podávat vždy za všechny své provozovny dohromady. Kromě hlášení lze na webu rocnihlaseni.cz zajistit profesionálně vedenou evidenci o odpadech.