Líbí se vám vozy Batmana? Nyní můžete vlastnit jeden z nich

Novinky

Pokud máte rádi komiksy, a vaším vůbec nejoblíbenějším je netopýří muž zahalený v černé kápi, pak zajisté máte rádi i automobily tohoto hrdiny. Jeden takový Batmobil nyní můžete bez problému vlastnit. Je totiž k dispozici v Rusku, kde ho prodává jeho majitel.

Automobil pro hrdiny

Ne tedy sám Batman, ale majitel vlastní republiky Barmobilu ze snímku Batman vs Superman natočeném v roce 2016. Replika vznikla o dva roky později ve Spojených státech a následně se přestěhovala právě do Ruska, kde byla celá dokončena. Šlo především o detaily, které Batmobil ještě více přibližovaly filmové předloze.

Automobil zde dostal například schopnost nočního vidění, nebo kameru s termovizí. Dále byl vybaven neprůstřelným sklem a také kopiemi zbraní na přídi, které dokonce umí poměrně věrně imitovat střelbu. O pohon celého vozu se stará pětilitrový osmiválec o celkovém výkon 500 koňských sil.

Možná si kladete otázku, na kolik taková hračka asi přijde. A odpověď je velmi jednoduchá, na dost! Prodejce za ní chce 55 milionů rublů, což je přibližně 20 milionů korun. Za takovou částku byste si v klidu mohli pořídit hned několik luxusních automobilů, se kterými byste se mohli v poklidu prohánět ulicemi.

S Batmobilem však nemůžete a není se ani čemu divit. N délku má okolo šesti metrů a široký je 4 metry, takže by se na některé silnice skoro ani nevešel, o parkování ani nemluvíme. Navíc by měl jeho převoz již spadat do kategorie nadměrných nákladů. Jedná se však o unikát, protože na světě můžeme najít pouze 3 další podobné vozy.