Přijdeme o Seat tak, jak jej známe?

Novinky

Volkswagen by rád přiblížil Seat více prémiovému segmentu. S touto změnou by však muselo přijít několik razantních opatření, které by mohly znamenat i ztrátu klasického jména.

Seat nebo Cupra?

Koncern Volkswagen, do kterého Seat spadá, v posledních měsících střádá plány, jak od sebe více odlišit jednotlivé automobilky které pod něj spadají. Samotný Volkswagen, Seat či Škoda si prý až moc lezou do zelí. Jednou z myšlenek je posunout Seat více do prémiových vod, naopak Škodu posunout více do segmentu dostupné. Ze Seatu by se prý mohla stát španělská Alfa Romeo o které se již dlouhou dobu hovoří.

Řešením, jak toho docílit budou nejen lepší modely s vyšší výbavou a kvalitou, ale také přejmenování značky. Automobilka by přitom nemusela pro nové jméno chodit daleko. Vedení VW by jednoduše použilo značku Cupra, tedy oddělenou sportovní značku Seatu. Podle zákulisních informací se nad tím již velmi vážně uvažuje.

Cupra si momentálně buduje image sportovní značky, a jde jí to celkem znamenitě. Jméno má tedy dobrý předpoklad pro rozvoj prémiově laděné značky, tedy rozhodně lepší než označení Seat. Ten by totiž nálepku premium získával horko těžko. Cupra v současné době nabízí ostřejší, luxusnější, a hlavně dražší modely.

Tento charakter by si měla značka udržet i do budoucna, a měla by vyplnit mezeru mezi Volkswagenem a Audi. Navíc by mohla vstoupit na nové trhy. Nechme se tedy překvapit co Volkswagen se Seatem vymyslí a jakou budoucnost mu nalinkuje. A to samé udělejme i v případě Škodovky, která snad nepřijde o své velmi dobré postavení nejen na evropském trhu.