Rusko na čtyřech kolech, to je Aurus Komendant

Novinky

I Rusové chtějí svou vlastní automobilovou značku produkující luxusní limuzíny. Její jméno je Aurus a již brzy představí své SUV.

Ruský luxus

Aurus chce konkurovat takovým výrobcům jako Bentley či Rolls-Royce. V její nabídne se již nyní nachází model Senat, který používá i Vladimir Putin. Dále značka pracuje na mikrobusu a také na SUV pojmenovaném Komendant.

Ruský výrobce si již nechal registrovat toto označení, které doplní Arsenal a zmíněný Senat. Značka tak pojmenovává své vozy podle jednotlivých věží Kremlu. Senat se poprvé představil v loňském roce, ale na odhalení Komendantu si musíme počkat.

Jeho design je však znám ze zveřejněných ilustrací. Tvary nebudou žádnou revolucí, protože přímo vycházejí ze Senatu, vepředu se tak dočkáme obří masky chladiče a úzkých světlometů.

Prototyp vozu by již měly být hotov a na jeden z nich se již v dubnu přijel podívat ministr průmyslu a obchodu Denis Mantruov. Sériová výroba nicméně začně až v roce 2021, rok pozahájení sériové výroby Senatu. Oba modely budou dostupné pro běžné zákazníky.

Firma prozatím předala vozy ruským úřadům, a prodeje odstartuje v příštím roce. Základní cena Senatu bude 6,3 milionu korun. Aurus tvrdí, že již má přes 650 zájemců. Prozatím vozy vyráběl v dílnách moskevského institutu NAMI. Společnost však chce přesunout výrobu do továrny společnosti Sollers v Jelabuze v Tatrastánu.

Výrobní kapacita by měla vyrůst ze 150 vozů až 200 vozů ročně na 5 tisíc kusů ročně. S prodeji chce automobilka krom Rusů oslovit také zákazníky ze Spojených arabských emirátů a Číny.