Jak vybrat nejlepší poklice na kola?

Ostatní

Poklice na kola ještě rozhodně nevyšly z módy. Trendy se totiž vrací nejenom v textilním průmyslu a módě, ale také v oblasti automobilů. Plechové disky jsou u automobilek stále v oblibě, s čímž samozřejmě souvisí i velká poptávka po krytech na kolech. Jak si vybrat ty nejlepší poklice na kola a proč si je pořídit?

Poklice na kola slouží jako ochrana disků

Poklice na kola mohou sloužit jako designový doplněk, ale také jako prvotřídní ochrana před poškozením plechových disků. Oceníte je zejména v zimním období, kdy se na vozovce objeví sníh a náledí. Silničáři pak začínají na silnice sypat tuny soli a štěrku, což nijak nechráněným plechovým diskům vůbec neprospívá. Jakmile si pořídíte poklice na kola, budou matice a samotný disk chráněny před fyzickým poškozením.

Jak je to s velikostí poklic?

Nákup a výběr konkrétních poklic není vůbec nic složitého. Jejich velikost je určena rozměrem plechových disků. Při výběru nejlepších poklic si dejte pozor hlavně na správné rozměry. Ještě před nákupem si zjistěte, jak velké jsou disky, na nichž máte obuty zimní pneumatiky. Prodejní portfolio je naštěstí dost široké, takže si můžete pořídit poklice o velikosti od 13 do 17 palců.

Jak je to se vzhledem poklic?

S velikostí tak trochu souvisí i vzhled poklic na kola. Trh s nimi je dnes dostatečně široký, tudíž můžete vybírat ze sportovních, elegantních nebo zcela obyčejných poklic na kola. Když už budete vylepšovat vzhled auta, neměli byste zapomenout ani na koberce Golf. Jeden z nejoblíbenějších modelů německé automobilky si zaslouží nejenom krásný exteriér, ale také prvotřídní interiér. Autokoberce jsou vyrobeny z kvalitní gumy a samozřejmě mají i zvýšený okraj a vyztuženou část v oblasti pedálů.

Trápí vás odřené plechové disky? Zkuste si pořídit poklice na kola, která se postarají o komplexní ochranu disků i matic.

Zdroj obrázku:

Dziobek / Shutterstock.com